Tartu Mill Triathlon | Tartu Mill Triatlon

Tartu triathlon

Tartu Mill Triathlon

Võistluse info

 

 1. juuli 2017

Tartu Mill Triathlon kell 14.00

 

Toimumiskoht: Tartu kesklinn, Emajõgi ja sellega piirnevad pargid

Toimumiskoha aadress: Vabaduse puiestee, Tartu, Eesti

 

Eesti KV

Tartu Mill Triathlon raames toimub Eesti karikasarja III etapp ja Baltimaade karikasarja etapp

Eesti KV etappide üldjuhend.

 

Võistluse korraldajad:

MTÜ TriSmile

Aadress: Sepa 24b, Tartu, 51013, Eesti

www.trismile.eewww.tartutriatlon.ee

 

Peakorraldaja: Ain-Alar Juhanson, tel: +372 53338272, e-mail: ain@trismile.ee

Peakohtunik: Eero Raudsepp, tel: +372 56473479, e-mail: eero.raudsepp@triatlon.ee

 

Alaliit

Eesti Triatloni Liit

 

Distants

Tartu Mill Triathlon: 1,5 km ujumist, 40 km ratast, 10 km jooksu

 

Vanusepiirangud

Tartu Mill Triathlon starti lubatakse võistlejaid, kes on sündinud 1997 a. ja varem.

Vanust arvestatakse 31 detsember 2017 seisuga!

 

Võistluslitsents

Litsents on kohustuslik Tartu Mill Triathlonil osalemiseks kõigile individuaalvõistlejatele ja võistkondade ratturitele. Litsentsi omamine triatlonivõistlusel on hea rahvusvaheline tava, millega tagatakse litsentseeritud võistlejale kindlustus raskete õnnetusjuhtumite korral võistluse ajal, osalemisvõimalus Eesti karikaetapil ja karikasarja punktiarvestus.

Kui Sul ei ole kehtivat hooajalitsentsi, on võimalik osta Eesti Triatloni Liidult ühepäevane litsents võistluskeskuse registratuurist. Info litsentside kohta Eesti Triatloni Liidult info@triatlon.ee.

Ühelgi võistlusel osalemiseks pole vaja eelnevat kvalifitseerumist. Osaluse edasiandmine kellelegi teisele ei ole lubatud. Korraldaja jätab endale õiguse keelduda võistlejat registreerimisest, kui ta peab seda kohaseks.

 

Vanuseklassid

Eraldi arvestus on meestele ja naistele.

N/M 20-24: sündinud 1993–1997 (Eesti KV)
N/M 25-29: sündinud 1988–1992 (Eesti KV)
N/M 30-34: sündinud 1983–1987 (Eesti KV)
N/M 35-39: sündinud 1978–1982 (Eesti KV)
N/M 40-44: sündinud 1973-1977 (Eesti KV)
N/M 45-49: sündinud 1968-1972 (Eesti KV)
N/M 50-54: sündinud 1963-1967 (Eesti KV)
N/M 55-59: sündinud 1958-1962 (Eesti KV)
N/M 60-64: sündinud 1953-1957(Eesti KV)
N/M 65-69: sündinud 1948-1952(Eesti KV)
N/M 70-74: sündinud 1943-1947 (Eesti KV)
N/M 75-79: sündinud 1938-1942 (Eesti KV)
N/M 80+ : sündinud 1937 ja varem (Eesti KV)
Registreerimine ja osalustasud

Eelregistreerida saab internetis www.tartutriatlon.ee kuni 5. juulini 2017. Kohapeal registreerimine ja stardimaterjalide väljastamine toimub võistluskeskuses reedel, 7. juulil kell 14.00-19.30 ja laupäeval, 8. juulil kell 8.00-13.00. Stardimaterjalide kättesaamisel on võistlejal kohustuslik esitada isikut tõendav pildiga dokument. Tartu Mill Triathloni osalejad peavad omama kehtivat triatlonilitsentsi või ostma ühepäevase litsentsi Eesti Triatloni Liidult. Iga võistleja on kohustatud aktsepteerima ning allkirjastama kohapeal võistluse üldtingimused ning vastutuse kokkuleppe (hold-harmless agreement).

 

Osalustasud sisaldavad

 • professionaalset korraldust MTÜ TriSmile poolt
 • finišeerija medalit
 • diplomit (elektrooniliselt allalaetav)
 • sissepääsu võistlusjärgsesse taastusalasse
 • piletit laupäevasele pasta party’le (võistluseelne õhtusöök)
Põhidistants (1,5+40+10) Kuni 10.03.2017 11.03.-10.06.2017 11.06.-5.07.2017 Kohapeal 7.-8. juuli
40 EUR 50 EUR 70 EUR 90 EUR
 • Registreerimise kinnitus

Osavõtja on registreeritud võistlusele alles siis, kui on tasutud osavõtumaks. Maksmise aeg (mitte registreerimise aeg) on aluseks osavõtutasu arvutamisel.

 

Võistlusreeglid

Võistlustel kehtivad ITU reeglid, mis on kättesaadavad siit. Registreerimisega aktsepteerib võistleja neid reegleid. Lisaks kehtivad Eesti liikluseeskirjad.

 • Ratas, kiiver ja muu varustus tuleb viia varakult vahetusalasse, et võistlejal oleks vajadusel aega teha muudatusi varustuse reeglitega kooskõlla viimiseks.
 • Jalgrattakiivri kandmine rattadistantsil on kohustuslik. Kiiver peab olema kindlalt kinnitatud kogu võistluse aja, kui võistleja on kontaktis rattaga.
 • Ujumisdistantsil on kohustuslik kanda korraldaja poolt antud ujumismütsi.
 • Võistlusnumber peab rattasõidul olema seljal ning jooksmisel ees.
 • Prügi maha viskamine on keelatud. Joogipudelite, energiabatoonide, –geelide ja pakendite loodusesse viskamine toob kaasa kohese diskvalifitseerimise.
 • Kompressioonsääriste kasutamine ujumisel on lubatud juhul kui kalipso kasutamine on lubatud.
 • Palja ülakehaga võistlemine on ratta- ja jooksurajal keelatud.
 • Vahetusalast väljudes ning sisenedes tuleb tähelepanu pöörata vahetusala joonele. Rattale võib minna pärast vahetusala joont. Rattarajalt tulles tuleb rattalt maha tulla enne vahetusala joont.
 • Võistlejate abistamine ning saatmine võistlusrajal nii joostes kui sõiduvahenditel on keelatud.
 • Mobiiltelefonide, MP3 mängijate, kõrvaklappide jms kasutamine võistluse ajal on keelatud.
 • Osaleja järgib Maailma dopinguvastase koodeksi reegleid.

 

Võistlejate infotund

Tartu Mill Triathloni võistlejate infotund toimub enne pasta party’t reedel kell 19.30 ja sellel osalemine on kohustuslik.

 

Tuulessõit

Tuulessõit on keelatud. Tuulessõidu tsoon on 10 m. Tuulessõitu kontrollivad võistluse kohtunikud. Reeglite rikkumine toob kaasa ajalise trahvi, mis tuleb ära kanda rattaraja karistusalas. Teistkordne rikkumine toob kaasa diskvalifitseerimise.

 

Võistluse kohtunikud

Eesti Triatloni Liit ja MTÜ TriSmile.

 

Võistluse vahekohus

Protesti korral lahendab selle võistluse vahekohus, mis saab kokku peale võistlust ja koosneb võistluse korraldaja esindajast, Eesti Triatloni Liidu esindajast ja peakohtunikust. Vahekohtu täpne koosseis teatatakse võistluspäeval.

Protest tuleb esitada peakohtunikule hiljemalt 15 minutit peale võistleja finišeerimist, tulemuste protest hiljemalt 15 minutit peale mitteametlike tulemuste avaldamist.

2017 a. kehtestatud protestimaksu suurus on 40 eurot, mis tagastatakse protesti rahuldamisel.

 

Võistlusrada

 

Start

Stardiala asub Emajõe ääres, Lodjakoja juures.

 

Ujumine

Ujumine toimub Emajões, mille temperatuur on võistluse ajal tavaliselt umbes 20°C. Ujumiskalipso on soovituslik, kuid võistluse korraldaja võib keelata võistlemise kalipsodes, kui veetemperatuur on võistluspäeval 1 h enne starti 22,0°C või rohkem. Start on Lodjakoja juurest rannalt ja kõigil võistlejatel tuleb ujuda allavoolu 1,5km kuni Tartu turuhooneni. TÄHELEPANU! Vahetusala juurest lahkuvad bussid Tartu Mill Triathloni ujumise starti kell 13.30! Iga võistleja võib ka iseseisvalt ujumise starti minna! Ujumise starti võib jätta ainult nummerdatud koti, mis toimetatakse finišisse, kus võistleja selle võistlusnumbri alusel kätte saab.

 

Ratas

Rattarada koosneb kahest 20 km pikkusest ringist. Rattarada viib võistlejad Tartu kesklinnas asuvast vahetusalast Jõgeva suunas: Vabaduse pst – Kroonuaia sild – Sauna tn – Staadioni tn – Lubja tn – Puiestee tn – Jõgeva mnt. Vasula tee bussipeatuses tehakse tagasipööre ja liigutakse sama marsruuti mööda Tartusse, kuni peale Kroonuaia silda tehakse kuulus Toomemäe ring: Lai – Kloostri – Kroonuaia – Jakobi – Veski – Näituse – K. E. von Baeri – Jakobi – Lai – Vabaduse pst. Ring lõppeb vahetult enne Vabaduse puiesteel asuvat vahetusala, kus tehakse pööre suundumaks teisele ringile. Rattarada on võistlejatele suhteliselt kerge ja pealtvaatajatele hästi jälgitav. Ringide lugemine on iga võistleja enda kohustus ja seda kontrollivad võistluse kohtunikud. Tuulessõit on keelatud.

 

Jooks

Jooksurada kulgeb mööda Emajõe kallastel olevaid kõnniteid ja koosneb kahest 5 km ringist, mis tuleb läbida päripäeva. Jooksurada on võistlejatele lihtne ja ilma tõusudeta (kui välja arvata kaks silda) ja pealtvaatajatele hästi jälgitav.

Vahetusala

Võistluse ainus vahetusala asub Vabaduse puiesteel Tartu turuhoone ja Raekoja platsi vahel. Vahetusalasse pääseb ainult võistlusnumbri ettenäitamisel. Vahetusalasse on lubatud ainult võistlejad, kohtunikud ja erilubadega korraldajad. NB! Oma varustuse toob ja viib startiv sportlane ise, vahetusalasse ei lubata kaasa mitte kedagi (ka mitte lähisugulasi).

Vahetusala turvalisus

Vahetusala on piiratud aiaga. Vahetusalasse jäetud varustusele peab võistleja järgi tulema ajakavas märgitud ajal. Vahetusalasse jäetud varustus, millele õigeaegselt järele ei ole tuldud, viiakse võistluse infotelki.

Võistluse ajal valvavad rattaid võistluse korraldaja poolt volitatud isikud.

 

Finiš

Finiš asub Vabaduse puisteel vahetusala kõrval.

 

Toitlustamine

Jooksudistantsil pakutakse vett ja isotoonilisi jooke. Finišis pakutakse võistlejatele vett, isotoonilisi jooke ning puuvilju. Ratta- ja ujumisdistantsil toitlustamist ei toimu.

 

Ajavõtt

Ajavõtukiibid antakse võistlejatele korraldaja poolt ning kogutakse peale võistlust kokku. Kaotatud kiibi eest esitatakse arve (45 eurot) võistlejale. Võistlusrajal on mitu erinevat ajavõtupunkti, et anda igale võistlejale ujumise, ratta ja jooksu vaheaegu, samuti lõpuaega.

 

Ajalimiidid

ujumisrada suletakse: 15.00

rattarada suletakse: 16.45

jooksurada suletakse: 17.45

 

Meditsiiniline abi

Võistluse korraldaja tagab meditsiinipunkti olemasolu võistluskeskuses võistluse ajal ja samuti vetelpäästjad ujumise ajal.

 

Kaotatud ja leitud asjad

Leitud asjad kogutakse võistluspäeval kokku võistluse infopunkti. Pärast võistlust saata päringud kaotatud ja leitud asjade kohta e-mailile: info@triatlon.ee.

 

Majutusvõimalused ja info piirkonna kohta

Tartu Turismiinfokeskus

Aadress: Raekoda, Tartu, 50089, Eesti

Tel: +372 744 2111, E-mail: info@visittartu.comVeeb: www.tartu.eewww.visittartu.com

 

Parkimine ja liiklemine võistluspäevadel

Kuna samal ajal toimuvad Tartus Hansapäevad, siis palume kõigil osalejatel ja pealtvaatajatel varuda aega nii linnas liiklemisel kui ka parkimiskohtade otsimisel. Rattarada on liikluseks suletud, seega selle äärde parkimine on keelatud. Politsei, kohtunike ja liiklusreguleerijate juhiste täitmine on kohustuslik.

 

Treeningvõimalused

 

Ujumine: Emajões tohib ujuda ainult selleks ettenähtud randades, sest jõge kasutatakse palju ka mootorpaatide ja laevade poolt. Ujumisrada märgitakse maha reedel ja seda on võimalik kasutada treeninguks omal riisikol, kuna puuduvad vetelpäästjad.

 

Ratas: Rattarada kulgeb mööda avalikke teid, seega ei ole ka piiranguid seal treenimiseks. Rattarada tähistatakse võistlusele eelneval reedel ja seda on võimalik kasutada treeninguks (va Kloostri tänav mis on võistlusvälisel ajal vastassuunaline).

 

Jooks: Jooksurada kulgeb mööda avalikke teid ja radu, rada märgitakse võistlusele eelneval laupäeval ja on vabalt kasutatav treenimiseks.

 

Pealtvaatajale

Pealtvaatajatele, kes eelistavad jälgida võistlust ühest kohast, soovitame Vabaduse puiesteel asuvat võistluskeskust, kust on võimalik jälgida nii ujumist, mõlemat vahetust, jooksu kui ka võistluse finišit. Seal asuvad ka teadustajad, kes jagavad infot rajal toimuvast. Neile, kes otsivad rohkem põnevust, soovitame minna Jakobi tänavale (ca 1 km võistluskeskusest). Pealtvaatajatel ja kaasaelajatel ei ole lubatud võistlejatega kaasa joosta või neid rattal saata. Samuti ei ole lubatud osutada võistlejatele abi raja kõrval.