Tartu triathlon

Tartu Mill Triathlon

 

Võistluse info

Tartu Mill Triathlon 12. juuli 2014 kell 15:00

Toimumiskoht: Tartu kesklinn, Emajõgi ja sellega piirnevad pargid
Toimumiskoha aadress: Vabaduse puiestee, Tartu, Eesti 51004

Distants

Tartu Mill Triathlon: 1,5km ujumist, 40km ratast, 10km jooksu

Vanusepiirangud

Tartu Mill Triathlon: Starti lubatakse võistlejaid, kes on 1996.a. ja varem sündinud.
NB! Võistkonna liige peab olema samuti vanem kui 18.a.

Võistluslitsents Tartu Mill Triathlonil:

Triatloni litsents on kohustuslik Tartu Mill Triathlonil osalemiseks kõigile individuaalvõistlejatele ja võistkondade ratturitele. Litsentsi omamine triatlonivõistlusel on hea rahvusvaheline tava, mille kaudu tagatakse litsentseeritud võistlejatele kindlustus raskete õnnetusjuhtumite korral võistluse ajal.
Kui Sul ei ole kehtivat hooajalitsentsi, on võimalik osta Eesti Triatloni Liidult ühepäevane litsents. Litsentseeritud võistlejatele garanteeritakse osalemisvõimalus Eesti ja Balti karikaetapil, kindlustus õnnetusjuhtumi korral võistluste ajal ja karikasarja punktiarvestus. Kindlustuskate on kohustuslik kõigile võistlejatele.

Ühepäevaste litsentside tellimine:
Litsentsi saab tellida veebis Tartu Mill Triathlonile registreerumisel (registreerumisvormil teenuste all). Lähem info litsentside kohta Eesti Triatloni Liidult aadressil  info@triatlon.ee.

Mitte ühelegi võistlusele pääsemiseks pole vaja eelnevat kvalifitseerumist. Samuti ei pea võistleja olema ühegi klubi liige. Osaluse edasiandmine kellelegi teisele ei ole lubatud. Korraldaja jätab endale õiguse keelduda võistleja registreerimisest, kui ta peab seda kohaseks.

Vanuseklassid

Vanuseklassid on kõikidel distantsidel samad nii meestel kui ka naistel. Eraldi arvestus on meestele ja naistele, poistele ja tüdrukutele.

Tartu Mill Triathlon:
Juuniorid:  1995-1996.a. sündinud (Balti KV)
ELIIT: 1975-1994.a. sündinud (Balti KV)
Veteranid 40: 1965-1974.a. sündinud (Balti KV)
Veteranid 50: 1955-1964.a. sündinud
Veteranid 60: 1945-1954.a. sündinud
Veteranid 70: 1944 ja varem sündinud

Registreerimine ja osalustasud

Kõikidele distantsidele saab registreeruda ainult internetis eelregistreerumise korras Tartu Mill Triathloni kodulehel www.tartutriatlon.ee kuni 10. juulini 2014 kell 15.00! Stardimaterjalide väljastamine toimub võistluskeskuses reedel, 19.juulil kell 14:00-18:00, ja laupäeval, 12. juulil kell 8:00-13:00 kõikidele distantsidele. Stardimaterjalide kättesaamisel on võistlejatel kohustuslik esitada pildiga isikut tõendav dokument.

Tartu Mill Triathloni, A. Le CoqTartu Igamehetriatloni ja Tartu Lastetriatloni võistlejad peavad omama kehtivat triatloni litsentsi või ostma ühepäevase litsentsi Eesti Triatloni Liidult.

Iga võistleja on kohustatud aktsepteerima ning allkirjastama registreerimise käigus (kohapeal) võistluse üldtingimused ning vastutuse kokkuleppe (hold-harmless agreement).

Osalustasud sisaldavad:

Osalustasu Tartu Mill Triathloni distantsil nii individuaalvõistleja kui iga võistkonnaliikme jaoks sisaldab:

  • professionaalset korraldust MTÜ TriSmile poolt
  • meenet
  • finišeerija medalit
  • diplomit
  • sissepääsu võistlusjärgsesse taastusalasse
  • piletit laupäevasele Atlantise Pasta Party-le (võistluseelne õhtusöök)

 

 

kuni

1. mai kuni

1. juuli kuni 

30.aprill 2014

30. juuni 2014

10. juuli 2014

Tartu Mill Triathlon individuaalvõistlejatele

30 EUR

45 EUR

60 EUR

Registreerumise kinnitus:

Osavõtja on registreeritud võistlusele alles siis, kui on tasutud osavõtumaks. Maksmise aeg (mitte registreerimise aeg) on aluseks osavõtutasu arvutamisel. Tasumise järel ilmub nimi ka osavõtjate nimekirja.

Osalejate limiit

Tartu Mill Triathlon individuaalvõistlejad: 1.000

Toitlustamine

Tartu Mill Triathloni ja A. Le Coq Tartu Igamehetriatloni jooksudistantsil pakutakse võistlejatele vett, isotoonilisi jooke ning puuvilju. Kõikidel võistlustel pakutakse finišis vett, isotoonilisi jooke ning puuvilju. Toitlustamist ei toimu mitte ühegi võistluse ratta- ega ujumisdistantsil.

Võistlusreeglid

Võistlustel kehtib ITU võistlusmäärustik, mis on kättesaadav lehel http://www.triathlon.org/uploads/docs/itusport_competition-rules-2013_final.pdf. Registreerumisega aktsepteerib võistleja neid reegleid. Lisaks kehtivad Eesti liikluseeskirjad.

Võistlejate infotund

Tartu Mill Triathloni võistlejate infotund toimub enne Atlantise Pasta Party’t reedel kell 19.00 ja sellel osalemine on kohustuslik.

Tuulessõit

Tuulessõit on keelatud. Tuulessõidu tsoon on 3 x 12m

Võistluste kohtunikud

Eesti Triatloni Liit ja MTÜ TriSmile

Võistluste vahekohus

Protestide korral lahendab mured võistluse vahekohus, mis saab kokku peale võistlust ja koosneb võistluse korraldaja esindajast, Eesti Triatloni Liidu esindajast ja peakohtunikust. Vahekohtu täpne koosseis teatatakse võistluspäeval.

Kiivrid

Jalgrattakiivri kandmine on kohustuslik. Kiiver peab olema kindlalt kinnitatud kogu võistluse aja, kui võistleja on kontaktis rattaga.

Ujumisdistantsi ajal on kohustuslik kanda korraldaja poolt antud ujumismütsi.

Tartu Mill Triathloni võistlusrada

Ujumine
Start on lainetena Emajõekalda asuva Lodjakoja juurest veest ja kõigil võistlejatel tuleb ujuda allavoolu 1.5km kuni Tartu turuhooneni. Võistlejad stardivad vanusegruppide kaupa järgnevalt:
15.00 – Eliit mehed, mehed juuniorid ja kõik naised
15.10 – Kõik meesveteranid
15.20 – Võistkondade esimesed liikmed
Ujumine toimub Emajões, mille temperatuur on võistluse toimumise ajal tavaliselt umbes 20°C. Ujumiskalipso on soovituslik, kuid võistluse korraldaja võib keelata võistlemise kalipsodes, kui veetemperatuur on võistluspäeval 1h enne starti 22,0°C või rohkem. Võistluskeskusest lahkuvad bussid kell 14.20 ujumise starti! Iga võistleja võib ka iseseisvalt ujumise starti minna! Ujumisstarti võib jätta ainult nummerdatud vahetusriietekoti, mille korraldajad toimetavad finišisse, kus võistleja selle peale finišeerumist võistlusnumbri alusel kätte saab!

Ratas
Rattarada  koosneb kahest 20km pikkusest ringist. Rattarada viib võistlejad Tartu kesklinnas asuvast vahetusalast edasi mööda järgnevat marsruuti:  Vabaduse pst – Vabadussild – Narva mnt – Aovere rist. Olerexi tankla juures tehakse tagasipööre ja liigutakse sama teed tagasi Tartusse, kuni peale Vabadussilda tehakse kuulus Toomemäe ring: Lai tn – Kloostri – Kroonuaia – Jakobi – Veski – Näituse – K.E. von Baeri – Jakobi – Lai – Vabaduse pst. Ring lõppeb vahetult enne Vabaduse pst asuvat vahetusala, kus tehakse ka pööre suundumaks teisele 20km ringile. Rattarada on võistlejatele suhteliselt kerge ja pealtvaatajatele hästi jälgitav. Kõige põnevam koht pealtvaatajatele asub raja kõrgeimal tõusul Jakobi tänaval ja muidugi rattaringi lõpus, kus võistlejad teevad tagasipöörde ning teadustajad jagavad infot rajal toimuvast. Ringide lugemine on iga võistleja enda kohustus ja seda kontrollivad võistluse kohtunikud. Tuulessõit on keelatud.

Jooks
Jooksurada kulgeb mööda Emajõe kallastel olevaid parke ja koosneb kahest 5km ringist, mis tuleb läbida päripäeva. Jooksurada on võistlejatele lihtne ja ilma tõusudeta (kui välja arvata kaks silda) ja pealtvaatajatele hästi jälgitav. Finiš asub vahetusala kõrval Vabaduse pst.

Vahetusala

Võistluse mõlemad vahetusalad asuvad samas kohas Vabaduse pst. Tartu turuhoone ja Raekoja platsi vahelisel lõigul. Vahetusalasse pääseb ainult võistlusnumbri ettenäitamisel. Vahetusalasse on lubatud ainult võistlejad, kohtunikud ja erilubadega korraldajad. NB!!! Oma varustuse toob ja viib startiv sportlane ise, vahetusalasse ei lubata kaasa mitte kedagi (ka mitte lähisugulasi).

Vahetusala turvalisus

Vahetusala on piiratud aiaga. Võistluse käigus vahetusalasse või rattaparki jäetud ratastele ja muule varustusele peab võistleja järgi tulema võistluse ajakavas märgitud ajal. Vahetusalasse jäetud varustus, millele õigeaegselt järele ei ole tuldud, viiakse võistluse infotelki.

Rataste turvalisus. Võistluse ajal valvavad rattaid võistluse korraldaja poolt volitatud isikud.

Stardiala

Stardiala asub Emajões Lodjakoja juures.

Ajavõtt

Ajavõtukiibid antakse võistlejatele korraldaja poolt ning kogutakse peale võistlust kokku. Kaotatud kiibi eest esitatakse arve (30 eurot) võistlejale. Võistlusrajal on mitu erinevat ajavõtupunkti, et anda igale võistlejale ujumise, ratta ja jooksu vaheaegu, samuti lõpuaega. Hetkel ei toeta me võistleja oma kiibi kasutamist.

Ajalimiidid

Tartu Mill Triathlon:
ujumisrada suletakse: 16:00
rattarada suletakse: 17:45
jooksurada suletakse: 18:45

Meditsiiniline abi

Võistluse korraldaja tagab meditsiinipunkti olemasolu võistluskeskuses kogu võistluse ajal ja samuti vetelpäästjad ujumise ajal.