Tartu triathlon

Tartu Mill Triathlon

Võistluse info

4. juuli 2015

Tartu Mill Triathlon kell 13.00

Toimumiskoht: Tartu kesklinn, Emajõgi ja sellega piirnevad pargid

Toimumiskoha aadress: Vabaduse puiestee, Tartu, Eesti 51004

Võistluse korraldajad

MTÜ TriSmile

Aadress: Sepa 24b Tartu Eesti 51013

www.trismile.ee

www.tartutriatlon.ee

Peakorraldaja: Ain-Alar Juhanson, tel: +372 53338272, e-mail: ain@tartutriatlon.ee

Peakohtunik: Maret Mets, tel: +372 5259335, e-mail: maret@trismile.ee

Info: info@trismile.ee

Balti ja Eesti KV

Tartu Mill Triathlon raames toimub ka Balti MV ja Eesti KV etapp

Balti KV etappide juhend: http://www.triatlon.ee/upload/fck/Baltic_Cup_2015_juhend.pdf

Eesti KV etappide http://www.triatlon.ee/upload/fck/2015-uldjuhend.doc

Alaliit

Eesti Triatloni Liit

Aadress: Tabasalu pk.85 76901 Harku vald, Harju maakond, Eesti

www.triatlon.ee

E-mail: info@triatlon.ee

Distants

Tartu Mill Triathlon: 1,5km ujumist, 40km ratast, 10km jooksu

Vanusepiirangud

Tartu Mill Triathlon: Starti lubatakse võistlejaid, kes on 1997.a. ja varem sündinud.

NB! Võistkonna liige peab olema samuti vanem kui 18.a.

Võistluslitsents Tartu Mill Triathlonil:

Triatloni litsents on kohustuslik Tartu Mill Triathlonil osalemiseks kõigile individuaalvõistlejatele ja võistkondade ratturitele. Litsentsi omamine triatlonivõistlusel on hea rahvusvaheline tava, mille kaudu tagatakse litsentseeritud võistlejatele kindlustus raskete õnnetusjuhtumite korral võistluse ajal.

Kui Sul ei ole kehtivat hooajalitsentsi, on võimalik osta Eesti Triatloni Liidult ühepäevane litsents. Litsentseeritud võistlejatele garanteeritakse osalemisvõimalus Eesti ja Balti karikaetapil, kindlustus õnnetusjuhtumi korral võistluste ajal ja karikasarja punktiarvestus. Kindlustuskate on kohustuslik kõigile võistlejatele.

Ühepäevaste litsentside tellimine: Lähem info litsentside kohta Eesti Triatloni Liidult aadressil  info@triatlon.ee.

Mitte ühelegi võistlusele pääsemiseks pole vaja eelnevat kvalifitseerumist. Samuti ei pea võistleja olema ühegi klubi liige. Osaluse edasiandmine kellelegi teisele ei ole lubatud. Korraldaja jätab endale õiguse keelduda võistleja registreerimisest, kui ta peab seda kohaseks.

Vanuseklassid

Vanuseklassid on kõikidel distantsidel samad nii meestel kui ka naistel. Eraldi arvestus on meestele ja naistele, poistele ja tüdrukutele.

Tartu Mill Triathlon:

Juuniorid:  1996-1997.a. sündinud

Põhiklass: 1976-1995.a. sündinud (Eesti ja Balti KV)

Veteranid 40: 1966-1975.a. sündinud (Eesti ja Balti KV)

Veteranid 50: 1956-1965.a. sündinud (Eesti ja Balti KV)

Veteranid 60: 1946-1955.a. sündinud

Veteranid 70: 1945 ja varem sündinud

Registreerimine ja osalustasud

Kõikidele distantsidele saab registreeruda ainult internetis eelregistreerumise korras Tartu Mill Triathloni kodulehel www.tartutriatlon.ee kuni 1. juulini 2015 kell 15.00! Stardimaterjalide väljastamine toimub võistluskeskuses reedel, 3.juulil kell 14:00-18:00, ja laupäeval, 4. juulil kell 8:00-12:00 kõikidele distantsidele või kuni 1h enne starti. Stardimaterjalide kättesaamisel on võistlejatel kohustuslik esitada pildiga isikut tõendav dokument. Tartu Mill triatloni, Tartu Igamehetriatloni ja Tartu lastetriatloni võistlejad peavad omama kehtivat triatloni litsentsi või ostma ühepäevase litsentsi Eesti Triatloni Liidult. Iga võistleja on kohustatud aktsepteerima ning allkirjastama registreerimise käigus (kohapeal) võistluse üldtingimused ning vastutuse kokkuleppe (hold-harmless agreement).

Osalustasud sisaldavad:

Osalustasu Tartu Mill Triathloni distantsil nii individuaalvõistleja kui iga võistkonnaliikme jaoks sisaldab:

  • professionaalset korraldust MTÜ TriSmile poolt
  • finišeerija medalit
  • diplomit ( elektrooniliselt allalaetav)
  • sissepääsu võistlusjärgsesse taastusalasse
  • piletit laupäevasele Atlantise Pasta Party-le (võistluseelne õhtusöök)
Kuni 1.jan 2015 2.jan – 28.veebruar 2015 1.märts – 31.mai 2015 1.jun – kolmapäev enne võistlust
Põhidistants (1.5+40+10) 30 EUR 45 EUR 55 EUR 70 EUR
Põhidistants (1.5+40+10) TEAM 60 EUR 90 EUR 120 EUR 140 EUR

Registreerumise kinnitus:

Osavõtja on registreeritud võistlusele alles siis, kui on tasutud osavõtumaks. Maksmise aeg (mitte registreerimise aeg) on aluseks osavõtutasu arvutamisel. Tasumise järel ilmub nimi ka osavõtjate nimekirja.

Osalejate limiit

Tartu Mill Triathlon individuaalvõistlejad: 1.000

Toitlustamine

Tartu Mill Triathloni ja Tartu Igamehetriatloni jooksudistantsil pakutakse võistlejatele vett, isotoonilisi jooke ning puuvilju. Kõikidel võistlustel pakutakse finišis vett, isotoonilisi jooke ning puuvilju. Toitlustamist ei toimu mitte ühegi võistluse ratta- ega ujumisdistantsil.

Võistlusreeglid

Võistlustel kehtib ITU võistlusmäärustik, mis on kättesaadav lehel http://www.triathlon.org/uploads/docs/itusport_competition-rules_december20141.pdf Registreerumisega aktsepteerib võistleja neid reegleid. Lisaks kehtivad Eesti liikluseeskirjad.

Võistlejate infotund

Tartu Mill Triathloni võistlejate infotund toimub enne Atlantise Pasta Party’t reedel kell 19:30 ja sellel osalemine on kohustuslik.

Tuulessõit

Tuulessõit on keelatud. Tuulessõidu tsoon on 10m. Tuulessõitu kontrollivad võistluse kohtunikud, reeglite rikkumine toob kaasa ajalise trahvi ning korduvrikkumine  disklahvi.

Võistluste kohtunikud

Eesti Triatloni Liit ja MTÜ TriSmile

Võistluste vahekohus

Protestide korral lahendab mured võistluse vahekohus, mis saab kokku peale võistlust ja koosneb võistluse korraldaja esindajast, Eesti Triatloni Liidu esindajast ja peakohtunikust. Vahekohtu täpne koosseis teatatakse võistluspäeval.

Kiivrid

Jalgrattakiivri kandmine on kohustuslik. Kiiver peab olema kindlalt kinnitatud kogu võistluse aja, kui võistleja on kontaktis rattaga.

Tartu Mill Triathloni võistlusrada

Ujumine

Ujumine toimub Emajões, mille temperatuur on võistluse toimumise ajal tavaliselt umbes 20°C. Ujumiskalipso on soovituslik, kuid võistluse korraldaja võib keelata võistlemise kalipsodes, kui veetemperatuur on võistluspäeval 1h enne starti 22,0°C või rohkem. Start on Lodjakoja juurest rannalt ja kõigil võistlejatel tuleb ujuda allavoolu 1,5 km kuni Tartu turuhooneni. TÄHELEPANU! Vahetusala juurest lahkuvad bussid Tartu Mill Triathloni ujumise starti kell 12.30! Iga võistleja võib ka iseseisvalt ujumise starti minna! Ujumisstarti võib jätta ainult nummerdatud koti, mis toimetatakse finišisse, kus võistleja selle võistlusnumbri alusel kätte saab!

Võistlejad stardivad järgnevalt:

13.00 – individuaalvõistlejad

13.10 – võistkondade esimesed liikmed

Ratas

Rattarada  koosneb kahest 20km pikkusest ringist. Rattarada viib võistlejad Tartu kesklinnas asuvast vahetusalast edasi mööda järgnevat marsruuti:  Vabaduse pst – Vabadussild – Narva mnt – Aovere rist. Olerexi tankla juures tehakse tagasipööre ja liigutakse sama teed tagasi Tartusse, kuni peale Vabadussilda tehakse kuulus Toomemäe ring: Lai tn – Kloostri – Kroonuaia – Jakobi – Veski – Näituse – K.E. von Baeri – Jakobi – Lai – Vabaduse pst. Ring lõppeb vahetult enne Vabaduse pst asuvat vahetusala, kus tehakse ka pööre suundumaks teisele 20km ringile. Rattarada on võistlejatele suhteliselt kerge ja pealtvaatajatele hästi jälgitav. Kõige põnevam koht pealtvaatajatele asub raja kõrgeimal tõusul Jakobi tänaval ja muidugi rattaringi lõpus, kus võistlejad teevad tagasipöörde ning teadustajad jagavad infot rajal toimuvast. Ringide lugemine on iga võistleja enda kohustus ja seda kontrollivad võistluse kohtunikud. Tuulessõit on keelatud.

Jooks

Jooksurada kulgeb mööda Emajõe kallastel olevaid parke ja koosneb kahest 5km ringist, mis tuleb läbida päripäeva. Jooksurada on võistlejatele lihtne ja ilma tõusudeta (kui välja arvata kaks silda) ja pealtvaatajatele hästi jälgitav. Finiš asub vahetusala kõrval Vabaduse pst.

Vahetusala

Võistluse mõlemad vahetusalad asuvad samas kohas Vabaduse pst. Tartu turuhoone ja Raekoja platsi vahelisel lõigul. Vahetusalasse pääseb ainult võistlusnumbri ettenäitamisel. Vahetusalasse on lubatud ainult võistlejad, kohtunikud ja erilubadega korraldajad. NB!!! Oma varustuse toob ja viib startiv sportlane ise, vahetusalasse ei lubata kaasa mitte kedagi (ka mitte lähisugulasi).

Vahetusala turvalisus

Vahetusala on piiratud aiaga. Võistluse käigus vahetusalasse või rattaparki jäetud ratastele ja muule varustusele peab võistleja järgi tulema võistluse ajakavas märgitud ajal. Vahetusalasse jäetud varustus, millele õigeaegselt järele ei ole tuldud, viiakse võistluse infotelki.

Rataste turvalisus. Võistluse ajal valvavad rattaid võistluse korraldaja poolt volitatud isikud.

Stardiala

Stardiala asub Emajõe ääres, Lodjakoja juures.

Ajavõtt

Ajavõtukiibid antakse võistlejatele korraldaja poolt ning kogutakse peale võistlust kokku. Kaotatud kiibi eest esitatakse arve (30 eurot) võistlejale. Võistlusrajal on mitu erinevat ajavõtupunkti, et anda igale võistlejale ujumise, ratta ja jooksu vaheaegu, samuti lõpuaega. Hetkel ei toeta me võistleja oma kiibi kasutamist.

Ajalimiidid

Tartu Mill Triathlon:

ujumisrada suletakse: 14:00

rattarada suletakse: 15:45

jooksurada suletakse: 16:45

Meditsiiniline abi

Võistluse korraldaja tagab meditsiinipunkti olemasolu võistluskeskuses kogu võistluse ajal ja samuti vetelpäästjad ujumise ajal.

Kaotatud ja leitud asjad

Leitud asjad kogutakse võistluspäevadel kokku võistluse infopunkti. Pärast võistluse lõppu palun saata päringud kaotatud ja leitud asjade kohta e-mailile: info@triatlon.ee.

Majutusvõimalused ja info piirkonna kohta:

Tartu Turismiinfokeskus

Aadress: Raekoda, Tartu, Estonia 50089

Tel: +372 744 2111, E-mail: info@visittartu.com

Veeb: www.tartu.eewww.visittartu.com

Parkimine ja liiklemine võistluspäevadel

Kuna samal ajal toimub Tartus Emajõefestival, siis palume kõigil osalejatel ja pealtvaatajatel varuda hoolega aega nii linnas liiklemisel kui ka parkimiskohtade ostimisel. Osalejate ning pealtvaatajate parkimine on korraldatud selleks ettenähtud parklas (täpsem info jooksvalt). Kuna rattatrass on liikluseks suletud, siis selle äärde parkimine on keelatud. Politsei, kohtunike ja liiklusreguleerijate juhiste täitmine on kohustuslik nii parkimisel kui võistlemise käigus.

Treeningvõimalused

Ujumine: Emajões tohib ujuda ainult selleks ettenähtud randades, sest jõge kasutatakse palju ka mootorpaatide ja laevade poolt. Ujumisrada märgitakse maha reedel ja seda on võimalik kasutada treeninguks omal riisikol, kuna puuduvad vetelpäästjad.

Ratas:Rattarada kulgeb mööda avalikke teid, seega ei ole ka piiranguid seal treenimiseks. Rattarada tähistatakse võistlusele eelneval reedel ja seda on võimalik kasutada treeninguks (v.a Kloostri tn mis on ühesuunaline) alates sellest hetkest.

Jooks:Jooksurada kulgeb mööda avalikke teid ja radu, see märgitakse võistlusele eelneval laupäeval ja on vabalt kasutatav treenimiseks.

Pealtvaatajale

Pealtvaatajatele, kes eelistavad jälgida võistlust ühest kohast, soovitame Vabaduse pst asuvat võistluskeskust, kust on võimalik jälgida nii ujumist, mõlemat vahetust, jooksu kui ka võistluse finišit. Neile, kes otsivad rohkem põnevust, soovitame minna Jakobi tänavale (ca 1km Võistluskeskusest). Jooksurajal on kaasaelajatele hea koht samuti Vabaduse pst asuv võistluskeskus.